Představení území

Valašsko je kraj, známý především díky svému lidovému charakteru a svým obyvatelům, odjakživa známým jako Valaši. V České republice je region Valašska - Horního Vsacka spojován právě s historickou tradicí Valachů, tedy původních obyvatel území, jejichž způsob života byl spojen s pastevectvím ovcí a kladným vztahem k hodnotám přírodního bohatství v území. I v současnosti se daří region udržovat v duchu historických lidových tradic.

Horní Vsacko

 

Horní Vsacko se nachází na horním toku řeky Vsetínská Bečva na Česko - Slovenském pomezí. V podkově horských masivů Javorníků a Vsetínských vrchů se spojilo 8 obcí do geograficky uceleného území předurčeného svým charakterem ke všem formám rekreace, sportu a volnočasového vyžití. Jména těchto obcí jsou Janová, Hovězí, Huslenky, Zděchov, Halenkov, Nový Hrozenkov, Karolinka a Velké Karlovice. Nejbližším a zároveň střediskovým městem je Vsetín, od kterého je historicky odvozen název Vsacko.

 

 

Rožnovsko

 

Rožnovsko se rozprostírá ve Zlínském kraji. Tento kraj, kraj pod Radhoštěm, je považován za nejstarší a největší muzeum lidové architektury u nás. Je krajem folklóru, celoroční turistiky, kvalitních služeb a pohostinných lidí. S Rožnovskem je tradičně spojována zejména lidová architektura, která je soustředěna především v rožnovském skanzenu. V celém regionu se ale nachází mnoho významných církevních a kulturních památek, které stojí za návštěvu. Na území Rožnovska se nachází 14 obcí, a to Horní Bečva, Prostřední Bečva, Dolní Bečva, Rožnov pod Radhoštěm, Zubří, Zašová, Krhová, Valašské Meziříčí, Velké Lhota, Střítež nad Bečvou, Vidče, Valašská Bystřice, Hutisko-Solanec, Vigantice.

 

 

 
 
Tipy pana Trnky:
 
 

Mapy


 
 
 
 

Kontakty

Místní akční skupina Valašsko - Horní Vsacko, z.s.

Hovězí 74, 755 01 Hovězí

 

Místní akční skupina Rožnovsko, z.s.

Dům služeb, 756 51 Zašová 523

 

E-mail:

info@valasskomoje.cz

www.valasskomoje.cz

 

kızılay dershanebüyükada otelleri
 
 
 

  Partneři

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí