Status: Obec
Katastrální plocha (ha): 11,78km2
Počet bydlících obyvatel k 31. 12. 2014: 1 708
Nadmořská výška (m.n.m.): 378m
První písemná zpráva (rok): 1310
PSČ: 756 53
Web: www.vidce.cz
Vidče leží 4 km jihozápadně od Rožnova pod Radhoštěm, mezi Moravskoslezskými Beskydami a Vsetínskými vrchy. Rozkládá se na ploše 1179 ha, krajinu tvoří většinou pastviny, v menší míře pak pole. Ke dni 1. 1. 2012 zde žilo 1682 obyvatel. Vidče se řadí k nejstarším obcím v regionu, první písmená zmínka o Vidčích je z roku 1310. Byla to převážně pasekářská obec s těžbou vápence a železné rudy, zejména v osmnáctém století. Obcí protéká potok Maretka, který se vlévá do řeky Bečvy. Údolím obce kolem potoka vede silnice spojující města Rožnov pod Radhoštěm a Valašské Meziříčí přes sousední obec Střítež nad Bečvou. V centru obce je také odbočka pro cestu do Valašské Bystřice. Vidče je dnes moderní valašská obec se základní školou, mateřskou školkou, víceúčelovým hřištěm se dvěma fotbalovými hřišti, novou moderní tělocvičnou, saunou a kvalitně vybavenou knihovnou, poštu. K občanské vybavenosti patří vodovod, zajištění odvozu domovního odpadu, plynofikace obce, a obec je odkanalizovaná. Pracovní příležitosti nachází obyvatelé obce v místních podnicích a službách, většina z nich však dojíždí za prací do nejbližších okolních měst.
Nejznámějším bodem nadmořské výšky ve Vidči je Vápenka, známá spíše pod lidovým názvem Zuberák. Je totiž součástí kopce mezi obcemi Vidče a Zubří a měří 523 m nad mořem. Vápenka, jak vyplývá z názvu, je opravdu z vápence, který se zde těžil a vozil do Zubří, kde se z něj vyrábělo železo. Jsou odtud nádherné výhledy nejen na údolí, ale také na Veřovické vrchy, Sedlo Pindula a část Moravskoslezských Beskyd.
Obec má dvě kulturní památky. Nejstarší kulturní památkou obce je stará dřevěná zvonička. Uvádí se, že pochází z 18. Století. Kdo, kdy a proč ji postavil, však není nikde uvedeno. Sloužila především k pravidelnému vyzvánění poledne, klekání, pohřby a úmrtí, požáry, živelné pohromy apod. Původně stála uprostřed obce za hospodou, kde zchátrala. Dnes stojí opravena při videčském kostele.
Nejmladší kulturní památkou v obci je novogotický kostel Cyrila a Metoděje. Jeho historie je ovšem velmi zajímavé a rozsáhlé čtení popsané ve staré školní kronice z roku 1911-1938. V roce 1994 byl videčský kostel prohlášen kulturní památkou. Na kostele se do té doby neprováděly žádné opravy, tudíž docházelo k chátrání stavby. Občané Vidče uspořádali sbírku, a s pomocí obce a úřadu památkové péče mohl být kostel opraven. Zajímavostí je, že střecha byla z tak kvalitních krytin, že nepotřebovala opravu.
Kulturní vyžití zajišťuje kulturní dům, v němž je umístěn i obecní úřad. V obci působí dětský národopisný soubor Valašenka, který byl založen již v roce 1953. Obec má dvě kulturní památky. První z nich je dřevěná zvonička, pocházející z 18. století, ve které je umístěn zvon z roku 1775. Byla několikrát renovována. Druhou památkou je kostel sv. Cyrila a Metoděje, který je hodnotnou ukázkou novogotické architektury. Kostel se výrazně uplatňuje jako dominanta obce. Byl vystavěn v letech 1908 - 1914 a byl vysvěcen roku 1920.
K obci náleží pasekářské osady, na nichž leží také Videčské paseky, nejvyšší bod obce s nadmořskou výškou 597 m. Z okolí je krásný výhled na Veřovické, Vsacké a Hostýnské vrchy a především na Radhošť. To si mohou vychutnat nejen pěší turisté, ale také cyklisté - obcí vede cykloturistická stezka. V zimě pak lze využít četné nenáročné, ale dobře udržované běžecké lyžařské trasy. Nad obcí se nachází cvičná mez, hojně využívaná příznivci paraglidingu a rogalistiky. Obcí prochází i trasa naučné stezky Hradisko, která mapuje historicky a přírodně významné územní chráněné krajinné oblasti Beskydy. Vzhledem k přírodním krásám okolí je Vidče rovněž chatovou oblastí, kam za odpočinkem jezdí lidé z širokého okolí.