Cyklostezka Bečva

 

Cyklostezka Bečva vede úchvatnou krajinou od pramenů Rožnovské a Vsetínské Bečvy až po soutok s Moravou. Na 160 kilometrech nabízí k obdivu přírodní krásy, pamětihodnosti, ale i stylové restaurace oblastí Valašska, Moravské brány a Hané.

 

 

Od přehrady Horní Bečva až do Valašského Meziříčí vede část cyklostezky zvaná Rožnovská Bečva, měřící 35 kilometrů. Tato část cyklostezky vede obcemi Valašské Meziříčí - Zašová - Zubří - Rožnov pod Radhoštěm - Dolní Bečva - Prostřední Bečva - Horní Bečva - Bumbálka. Tento úsek patří k nejmodernějším u nás, je dobře značený a bez provozu automobilů.

 

Cyklostezka Bečva podél řeky Vsetínské Bečvy začíná ve Velkých Karlovicích a protíná celé území Horního Vsacka. Vede tedy obcemi Velké Karlovice - Karolinka - Nový Hrozenkov - Halenkov - Huslenky - Hovězí a Janovou a pokračuje až do Vsetína. Pouze na tomto území je dlouhá 42 km (33 km samostatné cyklostezky, zbývající část formou cyklotrasy).

 

 

V okolí jednotlivých obcí jsou navíc vyznačeny další lokální cyklotrasy, které turisty na kolech provedou valašskou krajinou. V samotných obcích na cyklostezce upoutají původní památky dřevěné lidové architektury a nádherné výhledy na hřebeny Beskyd. Cyklostezku, táhnoucí se kolem luk a přes chatové oblasti, chrání proti odpolednímu slunci vysoké stromy. Její povrch je zpevněný, na své si tedy přijdou nejen cyklisté, ale i bruslaři či koloběžkaři.

 

Na in-line bruslích jsou sjízdné tyto úseky: Valašské Meziříčí - Rožnov pod Radhoštěm (15km), Rožnov pod Radhoštěm - Dolní Bečva (6km), Vsetín - Velké Karlovice (u Nového Hrozenkova není na cca 850 m asfaltový povrch, pro bruslaře nesjízdný úsek začíná u mostku přes říčku Brodská a končí u parkoviště u vodní nádrže Balaton), (30 km).

 

 
 
Tipy pana Trnky:
 
 

Mapy


 
 
 
 

Kontakty

Místní akční skupina Valašsko - Horní Vsacko, z.s.

Hovězí 74, 755 01 Hovězí

 

Místní akční skupina Rožnovsko, z.s.

Dům služeb, 756 51 Zašová 523

 

E-mail:

info@valasskomoje.cz

www.valasskomoje.cz

 

kızılay dershanebüyükada otelleri
 
 
 

  Partneři

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí