Rozhledna Miloňová

 

Místo/Obec

Velké Karlovice

 

Typ trasy

Turistická

Cykloturistická

 

Délka

Dle zvolené trasy

 

Popis

K rozhledně Miloňová vedou dvě nejfrekventovanější cesty. První z nich je vhodná pro pěší turistiku. Po příjezdu do údolí Leskové v obci Velké Karlovice odbočte z hlavní silnice k hotelu Galík, směr Velká Hanzlůvka. Zde můžete zaparkovat. Po zeleném okruhu, který je dlouhý asi 3,5 km vystoupejte až k rozhledně Miloňová.

 

Druhá -snadnější varianta je  vhodná pro kola a popřípadě kočárky. Zhruba 100 metrů pod novým obecním úřadem (myšlen směr od Vsetína) zabočte na mostě doleva do údolí Miloňova. Po 500 metrech doprava na lesní cestu Škaredica, po 3 km následuje odbočka k rozhledně Miloňová.

 

nejkratší varianta vede po louce nad hotelem Lanterna. Vystoupejte na vrchol sjezdovky Galik. V těchto místech se napojíte na zelený okruh a rozhledna je vzdálení jen 2 km.

 

Zajímavosti

Výstavba rozhledny o šestibokém půdorysu na železobetonových základech trvala deset měsíců. Nosné sloupy jsou ze smrkové kulatiny. Věž rozhledny se směrem k vrcholu zužuje do jehlanového tvaru, jehož střechu pokrývá štípaný šindel. Její výška je 24m.

 

 

 

Zdroj: Jitka Petřeková

 
 
Rozhledna Miloňová
 

Mapa:

 
 
Tipy pana Trnky:
 
 

Mapy


 
 
 
 

Kontakty

Místní akční skupina Valašsko - Horní Vsacko, z.s.

Hovězí 74, 755 01 Hovězí

 

Místní akční skupina Rožnovsko, z.s.

Dům služeb, 756 51 Zašová 523

 

E-mail:

info@valasskomoje.cz

www.valasskomoje.cz

 

kızılay dershanebüyükada otelleri
 
 
 

  Partneři

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí