Živé muzeum gobelínů

Kontakt:

Husova 4, 757 01 Valašské Meziříčí


Tel.: 571 612 641 , E-mail: gobelin@gobelin.cz
URL: www.gobelin.cz/muzeum/cs

Kategorie: Speciální nabídka


Živé muzeum gobelínů představuje ojedinělý projekt Moravské gobelínové manufaktury, který umožňuje návštěvníkům navštívit gobelínové a kobercové dílny s více než stoletou tradicí za plného provozu, a vychutnat si tak atmosféru tradičního uměleckého řemesla.

 

Během prohlídky nejen uvidíte vznikat gobelín či vázat kobecové uzly, ale spoustu věcí si budete moci osahat a sami vyzkoušet. Navíc uvidíte v chodu historické stroje, které jsou dnes již technickými památkami, můžete shlédnout dobové filmy o dílnách a řemeslech na Valašsku, občerstvit se ve stylové kavárně a prohlédnout si galerii moderních a historických tapiserií... Zájezdům nabízíme možnost obědu dle předchozí domluvy.

Otevřeno: pouze v pracovní dny od 8 do 14 hodin (poslední prohlídka je možná v 13,30 hodin)

 

Ceník

Vstupné: jednotné vstupné činí 40,– Kč za osobu

Živé muzeum gobelínů nabízí programy pro různé skupiny návštěvníků:

Pro větší skupiny
Prohlídky s výkladem jsou pořádány pro skupiny minimálně deseti návštěvníků a je nutno se na ně předem objednat. Vstupné je 40,- Kč/osobu. Při nižším počtu návštěvníků než deset je cena prohlídky s výkladem 400,- Kč za skupinu.

Pro menší skupiny a jednotlivce
Na individuální návštěvy se můžete vydat s tištěným průvodcem. I pro tento typ návštěvy Vám doporučujeme domluvit se s námi telefonicky předem – jen tak Vám můžeme garantovat, že zastihnete dílny opravdu za plné práce.

Pro školy a odborníky
Nabízíme exkurze či výukové programy s výkladem zaměřené přímo na oblast Vašeho zájmu (moderní textilní umění, restaurování, textilní řemeslo a pod.). Pro bližší informace a objednávky exkurzí nás prosíme kontaktujte.

Galerie
Galerii je možno prohlédnout denně od 10 do 21 hodin, v pátek je otevřena do 23 hodin. Hlavní vstup je dveřmi do Schlattauerovy kavárny. Vstup je zdarma.

 
 
 

Mapa:

 
 
Tipy pana Trnky:
 
 

Mapy


 
 
 
 

Kontakty

Místní akční skupina Valašsko - Horní Vsacko, z.s.

Hovězí 74, 755 01 Hovězí

 

Místní akční skupina Rožnovsko, z.s.

Dům služeb, 756 51 Zašová 523

 

E-mail:

info@valasskomoje.cz

www.valasskomoje.cz

 

kızılay dershanebüyükada otelleri
 
 
 

  Partneři

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí